Noční požár v Tísku zaměstnal naše hasiče, plameny napáchaly škodu za milion

Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek 11.9.2015 v obci Tísek u požáru dvoupodlažního objektu s šatnami s dřevěnou terasou u fotbalového hřiště. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na téměř jeden milion korun. Příčina vzniku požáru se bude zjišťovat až za pátečního světla.
Operační středisko hasičů bylo o požáru dvoupodlažní budovy z unimobuněk o půdorysu 13 x 10 metrů s přístřeškem-terasou o půdorysu 10 x 10 metrů informováno deset minut po čtvrteční půlnoci. Na místo vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci, společně s ní i pět jednotek sboru dobrovolných hasičů – Tísek, Slatina, Bílovec, Studénka a Fulnek. Celkem sedm vozidel.

Už při příjezdu hasičů hořely šatny silným plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu a čtvrt, dohašování skrytých ohnisek (s kontrolou požářiště) zabralo především místním hasičů z Tísku (obec má necelou tisícovku obyvatel) několik dalších hodin, až do pátečního rána.