Ivana Vajdová je se svými pohádkovými skřítky ve finále soutěže Rozjezdy roku, dejte jí hlas

Rozjezdy roku už popáté vyhlašují vítěze v jednotlivých regionech a zároveň projekt, který postupuje do celostátního finále. Dnes v ostravském HUBu zasedala porota pro Moravskoslezský kraj složená z odborníků i úspěšných podnikatelů. Na severní Moravě se do soutěže přihlásilo 22 projektů, například škrabací salón nebo kurz výroby pralinek.
Hlasovat pro Ivanu Vajdovou můžete „na stránce soutěže“:http://www.rozjezdyroku.cz/hlasovani.

**Vesnička skřítků a pohádkových bytostí**

Ivana se přestěhovala do domu po babičce ve Slatině, a aby každé ráno vykouzlila svým třem dětem úsměv na tváři, pustila se do kreativní tvorby zpracování ovčího rouna a šité tvorby. Nakonec z toho vznikla celá Vesnička skřítků a pohádkových bytostí. „Důraz je kladen na rukodělnou výrobu za použití ekologicky odbouratelných materiálů od převážně místních dodavatelů,“ říká Ivana. V současnosti už spolupracuje s bíloveckým muzeem a Destinačním managementem turistické oblasti Poodří-Moravské Kravařsko.

**Proč jste se rozhodla podnikat?**

Byla to snaha realizovat se, postavit se nové výzvě, vytvořit si své vlastní pracovní místo a rozdávat radost skrze mou autorskou tvorbu sobě i druhým. Kdo by se nechtěl v dnešní uspěchané době alespoň na chvíli zastavit a vrátit se při pohledu na kouzelné bytosti do bezstarostného dětství.

**Jaké jsou vaše plány do budoucna?**

Chci oslovit další místa zaměřená na cestovní ruch, obchody s kreativní tvorbou a nebráním se účasti na prodejních akcích, jako jsou trhy, či řemeslná sympozia. Se svými loutkami bych ráda pořádala kreativní kurzy a tvůrčí dílny pro děti i dospělé a mým snem je vydání knížky, ve které ožije příběh mých kouzelných postaviček.

**Co byste vzkázala ostatním začínajícím podnikatelům?**

Když děláte to, co vás baví srdcem, věříte tomu i sami sobě, nemáte co ztratit.