Ze života školy v prvním čtvrtletí roku 2015

Je měsíc březen a jaro se ohlašuje zpěvem ptáků i prvními sněženkami. Žáci mají za sebou pololetní vysvědčení a pokračují v získávání vědomostí a dovedností. Počátkem února proběhl zápis dětí do 1. ročníku. Dostavilo se 6 dětí, samí chlapci. Přijali jsme 5 a jeden ještě projde vyšetřením, zda je dostatečně zralý pro školní docházku.
Zápis do mateřské školy pro školní rok 2015/2016 bude v květnu. Termín bude upřesněn a veřejnost se s ním seznámí včas na internetových stránkách obce a ve vývěsní skříňce u obchodu. Opět bude možno přijmout omezený počet dětí (5-6) podle kapacity zařízení a věku dětí. Zřejmě nebudou všichni zájemci umístěni, proto upozorňuji rodiče, aby se informovali o možnosti umístit dítě v jiných školkách v okolí. K zápisu si rodiče donesou rodný list dítěte a občanský průkaz. Formuláře žádostí o umístění dítěte do školky jsou k dispozici u ředitelky školy.

Připravujeme dětský maškarní rej v KD, vynášení Mořeny i hledání velikonočního zajíčka, v měsíci květnu vystoupení ke Dni matek, v červnu tradiční Cestu pohádkovým lesem. No a pak už budou letní prázdniny, na které se děti těší už teď.

Hlavní naší činností však je výuka a příprava žáků k postupu do vyšších ročníků. Budeme proto usilovat, aby se každý z žáků snažil co nejvíce získat nové poznatky.
Přeji všem hodně síly a trpělivosti na cestě za vzděláním.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print