Ze života školy ve čtvrtém čtvrtletí roku 2014

Uzavřeli jsme první čtvrtletí školního roku. Děti se pilně učí a zároveň se již těší na Vánoce. Stále však čekáme na první sníh. Počasí je poměrně teplé a sv. Martin na bílém koni nepřijel. Tak sněhové vločky stříháme alespoň z papíru.
Koncem září jsme společně s MŠ uspořádali podzimní setkání dětí a rodičů na školní zahradě s pouštěním draků a pečením brambor. Děti si také zasoutěžily a získané knoflíky za splněné úkoly si mohly vyměnit za drobné hračky a sladkosti.

V říjnu nám pan Šimek umožnil exkurzi na Mošnovském letišti. Děti si prohlédly letadla, učebny letecké školy a vyzkoušely, jaké to je sedět v pilotní kabině. Dopravu autobusem na letiště uhradili sponzoři školy, za což jim velmi děkujeme. Mateřská škola měla výletů více. Na MŠ Zahradní zhlédly děti ukázku práce s dravými ptáky, navštívili statek s domácími zvířaty a uspořádali zájezd do divadla loutek v Ostravě. Říjen jsme ukončili dlabáním dýní na hřišti u kulturního domu a lampionovým průvodem.

A co nás čeká? Přece Mikuláš, vánoční besídka v MŠ a vánoční zpívání žáků ZŠ na adventním setkání občanů u kulturního domu v neděli 14. prosince. A potom už konečně Vánoce.

Přeji všem dětem, aby pod vánočním stromečkem našly to, po čem touží. Nám dospělým přeji zdraví, štěstí a pohodu do nového roku 2015.