Slatinská Country pohoda přilákala nejen místní diváky

Sobotní odpoledne a večer patřil ve Slatině dalšímu ročníku skorofestivalu amatérských Country kapel Slatinská country pohoda.
Výletiště u kulturního domu se pro tuto událost převléklo do hávu amerického divokého západu a přesunulo se nedaleko Stetson City, tedy městečka, v jehož Trigger Whisky Saloonu se kdysi po rvačce a vystoupení Tornado Lou snažil pan Goodman s dcerou Winnifred pomocí letáků a písně odvrátit pistolníky od pití alkoholických nápojů.

Ve Slatině tak nechyběli koně, vozy přistěhovalců, saloon s lebkou bizona a ani slavná Kolaloka. Zajištěno bylo také bohaté občerstvení nejen pro správné pistolníky, sestávající nejen z nápojů s obsahem lihu a novodobé Kolaloky, ale také z klobás nebo steaků z vepřového či kuřecího bizona.

Hudební stránku celého festivalu zahájila slavná a opěvovaná místní sestava Slatinský Schrummel. Po jejich zhruba hodinovém úvodu se předvedly děti ze základní školy. Ty si připravily nejen několik písní, ale také country tanec.

Poté již se na nás valily country tóny hostujících hudebních těles, mezi která patřily kapely jako Smečka Mankovice, Kyjovické klepeto a Bluegrass comeback. Tématické tance pak po celou dobu festivalu předváděli Stopaři Štítina i amatérská taneční skupina Ametyst Ostrava.