Obecní jednotka hasičů absolvovala své první letošní taktické cvičení

Dnes dopoledne zaměstnalo jednotku SDH obce Slatina plánované taktické cvičení. Cílem bylo prakticky vyzkoušet bojová rozvinutí, zásah ze žebříku, práci v dýchací technice, koordinaci jednotlivých družstev a také signály pro dodávku vody.
Cvičení začalo už ve zbrojnici, kdy velitel jednotky rozdělil hasiče na dvě družstva, jejichž velitele následně seznámil s plánem taktického cvičení a jejich úkoly.

Hasiči se následně přesunuli do prostoru cvičení, tedy do nově zrekonstruovaného areálu pro volný čas v centru obce. Tam provedli simulovaný zásah vodou z cisternové automobilové stříkačky na dva z objektů v areálu. U jednoho z nich nacvičovali prodlužování útočného proudu, na druhém pak zásah z nastavovacího žebříku, to vše v dýchací technice.

Po ukončení cvičení a následném vyhodnocení se jednotka přesunula k místní požární nádrži, kde si – kromě samotného doplnění vody do automobilu – také připomněla obsluhu některých druhů čerpadel ze své výbavy.