Dvě velké opravy v obci jsou v plném proudu, zámek i požární nádrž dostanou novou tvář

V plném proudu a v některých etapách i ve finiši jsou dvě velké rekonstrukce v naší obci. Jak jsme již informovali, byla zahájena kompletní rekonstrukce požární nádrže, především z důvodu její netěsnosti. Neplnila tak spolehlivě svůj účel.
Nádrž má v současné době již nové dno i boční stěny, pracuje se na nadzemním obrubníku. Vše je betonové, použita je speciální technologie pro vodní stavby. Objem nádrže bude po opravě zmenšen zhruba o třetinu, čistička pro koupání zůstane zachována.

V druhé – a poslední – etapě je také oprava místního zámku. Za 355 tisíc probíhá oprava omítek, nátěr zdí i oken a venkovních kovových prvků. Oprava je spolufinancována dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 150 tisíc korun v rámci podpory individuálních akcí na obnovu kulturních památek a památek místního významu.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print