Děti z místní školy navštívil Hopsalín, učil je třídit odpad

Dětí mateřské školy i základní školy dnes navštívil v kulturním domě Hopsalín, který dětem hravou formou ukázal jak třídit odpad z domácnosti. Do žluté tašky plasty, do zelené sklo, do modré papír…

Jako pomůcku použil i tašky na tříděný odpad, které v rámci kampaně na třídění odpadů pořídila společnost ASOMPO a EKO-KOM. Děti plnily různé úkoly, tančily, třídily a za vše byly také vždy odměněny.

Setkání připravila obec Slatina, která věří, že přes děti se i rodiče a prarodiče naučí více třídit domovní odpad a tím pomohou hlavně přírodě kolem nás, ale také snížit náklady obce na třídění.

Akce v rozdávání sad tašek na třídění odpadů bude pokračovat i v příštím roce a několik sad je připraveno ještě pro naše občany i letos.