Kácení máje 2012 ve Slatině je za námi, hasičům pan farář požehnal cisternu

Včerejší den byl v naší obci od rána zasvěcen tradiční události, kterou je kácení máje. Program začal už dopoledne, které bylo věnováno veřejnému pozývání občanů na akci.

Odpolední program začal ve 14:00 průvodem masek, dechové hudby a mažoretek z místního hřiště, přes obec až na prostranství u kulturního domu.

Následoval koncert Dechové hudby Slatina a vystoupily taktéž naše mažoretky Ještěrky.

Samotný akt kácení máje zahájila komická scénka. Hlavními hrdiny byli opět staří známí Rudolf a Malka. Do scénky bylo zakomponováno i požehnání novému vozu našich hasičů. To bylo přivoláno k simulovanému požáru májky, ale nemohlo stříkat, neboť mu chyběl právě onen zmíněny akt pana faráře. Po jeho vykonání již bylo vše v pořádku a oheň uhašen. Ohořelý strom však bylo nutné pokácet. To se organizátorům s podporou dělostřelectva povedlo a májka padla přímo do vyznačeného pole.

Následovalo dražení májky. Tu po několika příhozech získali naši myslivci. Gratulujeme 🙂

Dále už byla na pořadu dne – nebo odpoledne – téměř volná zábava. Se svou hudbou vystoupil písničkář Václav Fajtr a po něm k tanci i poslechu zahrála multižánrová hudební skupina Šajtar.

Po celou dobu akce bylo připraveno bohaté občerstvení, včetně makrel či mysliveckého guláše a sekané.

Organizátoři, kterými jsou zástupci všech dobrovolnických složek v obci, vám děkují za účast a těší se i na příští rok.