Pokáceli jsme májku

Kácení máje proběhlo v sobotu ve Slatině trochu netradičně. Nepřízeň počasí donutila pořadatele program upravit tak, aby vše mohlo bez problémů proběhnout v sále kulturního domu a hlavně, aby návštěvníci akce byli spokojeni a mohli si užít toto odpoledne.

Už ranní pozývání na kácení máje proběhlo v „jiném duchu“. Ověnčená bryčka zůstala v hasičárně, koně doma v maštali, masky se odmaskovaly a několik z nás zvalo všechny občany pomoci místního rozhlasu – zazpívali jsme si s doprovodem ozembouchu, také s hudbou z Mrazíka, ale hlavně ve „slatinském stylu“.

Odpoledne vítali návštěvníky před kulturním domem dělostřelci a jejich salvy z děla. Slavnostni zahájení, přivítání všech a seznámení s programem provedl starosta obce. Poté byla symbolicky přestřižena páska otevírající nové prostarnství u kulturního domu (tam se měla akce původně konat). Na výstavbu a rekonstrukci prostranství u KD bylo využito dotací z EU.

Dále následovala scénka pod májem na téma „Mrazík“ , symbolické pokácení malé májky a přivítáním královny máje. Následovalo solo pro královnu a vydražení májky, kdy konečná vydražená suma činila 3.000,-Kč. Tato částka bude předána organizátorům Cesty pohádkovým lesem, který se koná již tuto sobotu. V programu dále vystoupili hudebníci Dechové hudby Slatina a spolu z našimi mažoretkami pozvali návštěvníky na taneční parket.

Hlavním bodem programu byl Vladimír Hron s „Abecedou hvězd“, kterého všichni přivítali bouřlivým potleskem a poté při jeho vystoupení hodinu protančili na tanečním parketu. Následovala družební dechová hudba ze SRN a dále Slatinský Schrummel.

Mnohé možná od návštěvy této akce odradilo špatné počasí a tím nepotěšili organizátory ani vystupující, ale i tak to bylo pro nás příjemné odpoledne a večer.

Děkuji všem, kteří se podílele na zdárném průběhu této akce a také našim i přespolním hostům, že se přišli podívat a podpořit tuto nově založenou tradici v naší obci.

PS: Kdo má fotografie z této akce, rádi je zveřejníme.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print