Ze života školy

Zahájení školního roku je již dávno za námi. Prvňáčci se naučili první písmena a číslice a statečně se prokousávají základním, nicméně nezbytným učivem. Také starší žáci si plní úkoly, které před ně postavil nový školní rok.

Zahájení školního roku je již dávno za námi. Prvňáčci se naučili první písmena a číslice a statečně se prokousávají základním, nicméně nezbytným učivem. Také starší žáci si plní úkoly, které před ně postavil nový školní rok.

V září jsme se nadmíru věnovali kultuře. Hned druhý den školy jsme byli v kině na filmovém představení Shrek. Děti MŠ i ZŠ navštívily Divadlo loutek v Ostravě a shlédly velmi pěkné představení Broučci. Pak k nám přijelo divadélko Myška a sehrálo dětem pohádku Žabka carevna.

V říjnu začaly pracovat zájmové kroužky při škole- sportovní, florbalový a kroužek angličtiny. Také proběhlo podzimní setkání rodičů a dětí MŠ i ZŠ na školní zahradě spojené s pečením brambor, pouštěním draků a různými soutěžemi. Koncem října pak v KD řádily čarodějnice a jiná strašidla na Strašidelném reji, který byl zakončen lampiónovým průvodem obcí.

Skončila podzimní část sběru starého papíru. Děkujeme všem dětem, rodičům i občanům, kteří nelenili a starý papír do školy nanosili. Kůlna je téměř plná. Nestihli jsme zorganizovat odvoz před sněhem, takže odvezeme ihned, jak povětrnostní podmínky dovolí. O jarní části sběru budete všichni včas informováni.

Blíží se čas vánoční. Také naše škola se na nejkrásnější svátky v roce připravuje. Děti, jako každý rok, chystají milé překvapení pro své nejbližší. Nacvičují program básní, scének, koled a těší se, že svým rodičům udělají radost. Tentokrát vánoční vystoupení proběhne v kulturním domě.

Přeji Vám krásné, klidné a spokojené prožití Vánoc, veselého Silvestra a hodně štěstí a zdraví v roce příštím. Těm nejmenším bohatou nadílku pod stromečkem, hodně sněhu k zimním radovánkám, ať si mohou zimních prázdnin dosyta užít.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print