Ze života hasičů

Vítejte s námi opět na stránkách obecního zpravodaje. Léto rychle uběhlo, a to nejen díky dovoleným, sluníčku a jiným radovánkám, ale také hlavně díky práci a nasazení, které jsme věnovali při stavebních úpravách naší hasičské zbrojnice.

Podařilo se udělat téměř vše ve spolupráci s firmami a hlavně díky ochotě našich hasičů. Je těžké vyjmenovávat všechny, oni sami vědí, kolik svého volného času věnovali při opravě obecní budovy. Neznáme jinou složku, která dělá pro obec něco zdarma v takovém rozsahu. Bohužel se nepodaří z časových a technických důvodů letos tento objekt slavnostně otevřít včetně posvěcení Sv. Floriána, který bude potom umístěn do nově vzniklé niky v průčelí hasičské zbrojnice. To napravíme na valné hromadě v lednu a otevření bude v létě.

I přes tyto skutečnosti jsme ještě pomáhali při organizaci akce JZM a hlavně byli nápomocní jako zásahová jednotka při likvidaci různých událostí v místě i mimo obec. Celkem jich do současné doby bylo 28. Někoho to může překvapit, ale jednotku už nesvolává požární siréna, takže se vždy nějak „vytratíme“ z obce v tichosti a bez sirény.

Ještě jsme stihli sběr starého železa, pomalu dokončíme drobnosti hlavně uvnitř hasičské zbrojnice a opět nás čeká školení a výcvik.

Aktuální informace z činnosti hasičů naleznete vždy také na webu hasici.obecslatina.cz

VÝBOR SDH

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print