Ze života hasičů

Vítejte s námi opět na stránkách obecního zpravodaje. Léto rychle uběhlo, a to nejen díky dovoleným, sluníčku a jiným radovánkám, ale také hlavně díky práci a nasazení, které jsme věnovali při stavebních úpravách naší hasičské zbrojnice.

Podařilo se udělat téměř vše ve spolupráci s firmami a hlavně díky ochotě našich hasičů. Je těžké vyjmenovávat všechny, oni sami vědí, kolik svého volného času věnovali při opravě obecní budovy. Neznáme jinou složku, která dělá pro obec něco zdarma v takovém rozsahu. Bohužel se nepodaří z časových a technických důvodů letos tento objekt slavnostně otevřít včetně posvěcení Sv. Floriána, který bude potom umístěn do nově vzniklé niky v průčelí hasičské zbrojnice. To napravíme na valné hromadě v lednu a otevření bude v létě.

I přes tyto skutečnosti jsme ještě pomáhali při organizaci akce JZM a hlavně byli nápomocní jako zásahová jednotka při likvidaci různých událostí v místě i mimo obec. Celkem jich do současné doby bylo 28. Někoho to může překvapit, ale jednotku už nesvolává požární siréna, takže se vždy nějak „vytratíme“ z obce v tichosti a bez sirény.

Ještě jsme stihli sběr starého železa, pomalu dokončíme drobnosti hlavně uvnitř hasičské zbrojnice a opět nás čeká školení a výcvik.

Aktuální informace z činnosti hasičů naleznete vždy také na webu hasici.obecslatina.cz

VÝBOR SDH