Poděkování generálního ředitele HZS hasičům

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky vyslovil poděkování místní jednotce sboru dobrovolných hasičů za jejich nasazení při záchranných pracích během letošních povodní v květnu a červnu. Naše jednotka, kterou musí obec zřizovat a udržovat na základě zákona 133/85 Sb. o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, pomáhala občanům v obci i okolí celkem ve čtrnácti případech.

Vzhledem k tomu, že naši hasiči pracují bez nároku na finanční odměny a ve svém volném čase, znamená toto číslo v uvedeném časovém období spoustu hodin, které strávili při pomoci druhým. Poděkování – nejen od GŘ HZS ČR – je jim jedinou odměnou a rozhodně potěší, že je jejich práce vnímána jen pozitivně.