Ze života školy

Ani jsme se nenadáli a prázdniny už klepou na dveře. Ve škole nastalo období zkoušení a opakování učiva. Děti už se nemohou dočkat posledního zvonění. Počasí tomu příliš neodpovídá, ale snad se dočkáme časem také sluníčka a teplíčka.

Od našeho posledního setkání uplynuly tři měsíce. Co se za tu dobu ve škole událo?

V dubnu děti ZŠ dokončily plavecký výcvik a získaly plavecké vysvědčení. Ve školce proběhl zápis dětí pro příští školní rok. Podařilo se nám všem žádostem rodičů vyhovět a školku zcela naplnit.Před Velikonocemi se školkové děti vydaly hledat velikonočního zajíčka, ale počasí jim moc nepřálo. Cestou pořádně promokly a zablátily se. Začátkem května děti ze školy a školky vystoupily v kulturním domě na oslavách Dne matek se svým kulturním programem, který nacvičily pod vedením p. uč. Míčkové, p. uč. Rekové, p. uč. Malčíkové a p. uč. Varechy. V dubnu také navštívilo naši školu divadélko Myška s loutkovou pohádkou O Smolíčkovi a divadlo jednoho herce z Opavy a pohádkou Jak Honza osvobodil princeznu.

Žáci 3. a 4. ročníku jeli koncem května na školní výlet v rámci akce Českých drah do Prahy. Prohlédli si Pražský hrad, Karlův most, Staroměstský orloj a navštívili Národní muzeum a výstavu Planeta Země. Výlet se vydařil i přes mírně deštivé počasí, dětem se líbila cesta vlakem a jízda pražským metrem.

Začátkem června naše škola navštívila divadelní představení v KD v Tísku. Představení sehráli herci opavského divadla dětem zdarma k jejich svátku.

Do konce školního roku nás ještě čeká výlet dětí z mateřské školy do ZOO a Cesta pohádkovým lesem. Věřím, že počasí se už umoudří a obě akce se vydaří.

A úplně na konec –  rozloučení se školním rokem, táborák a spaní ve škole. A pak už hurá na prázdniny!
Přeji všem dětem i zaměstnancům školy, aby si pořádně odpočinuli, načerpali nové síly a v září opět s chutí a elánem vstoupili do nového školního roku.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print