Obnovili jsme tradici kácení máje

Dnes jsme téměř po osmnácti letech obnovili tradici kácení máje v obci. Místní spolky – hasiči, Jako Za Mlada, myslivci a dechová hudba – se spolu s obcí podílely na zorganizování celé akce.

Slavnost začala průvodem masek, mažoretek a hudebníků z místního fotbalového hřiště. Když průvod dorazil na prostranství u kulturního domu, sehráli představitelé JzM scénku, která vyvrcholila pokácením májky. Ta byla poté vydražena – v dražbě zvítězili místní myslivci.

Během programu nás bavili místní hudebníci – dechovka, Slatinský Schrumell – a kejklíř z Ulice 🙂

O občerstvení se starali myslivci a hasiči – ti zajistili také soutěžní vložky: kolo štěstí, ruské kuželky a střelbu ze vzduchovek. K dispozici byly také pamlsky z perníku a tureckého medu nebo popcorn.

Doufejme, že se znovuobnovená tradice chytne a sejdeme se příští rok opět jak u stavění, tak u kácení.

Kromě fotografií zde pod článkem si můžete prohlédnout také galerii JZM.