Poděkování starosty obce hasičům

Dovolte, abych poděkoval členům zásahové jednotky našich hasičů, kteří se podíleli na likvidaci bleskových záplav v červnu a červenci letošního roku.

Jednotka byla krátce po pohromě povolána na pomoc nejdříve do Šenova u NJ, Kunína a také do Jeseníku na d Odrou.  Vždy jsme pomáhali celý den, domů jsme se vraceli kolem osmé hodiny večerní. Čerpali jsme vodu ze sklepů, studní, čistili cesty a dvory, vynášeli nábytek, čerpali vodu ze zahrad a rozebírali střechu domu určeného k demolici. Celkem jsme poskytovali pomoc tři dny, poté ještě pohotovost na základně u nás v hasičárně při povodni ve Fulneku a několik pohotovostí a příprav na výjezdy.

Bylo zakoupeno nové kalové čerpadlo a bylo nám rovněž přerozděleno prostřednictvím HZS Nový Jičín nové plovoucí čerpadlo. „Za pochodu“ byly provedeny drobné úpravy a vylepšení na zásahovém vozidle.

Je třeba poděkovat všem hasičům, kteří zdarma a ve svém volném čase neváhali pomáhat lidem a obcím postiženým povodní. Byla to pomoc náročná nejenom fyzicky, ale rovněž po psychické stránce.  Věřím, že se dostane i poděkování od kompetentních orgánů a rovněž na výroční valné hromadě bude tato záslužná činnost připomenuta.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print