Naši hasiči vyjeli na pomoc oblastem zasaženým povodněmi

Doplněno foto – Živelní pohroma – povodně, záplavy, deště. Tento typ události se dnes ráno objevil na mobilních telefonech členů zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů Slatina.

Jednotka vyjela na pomoc do okolí města Nový Jičín, které bylo v posledních dnech zasaženo ničivou povodňovou vlnou. Hasiči se budou podílet na odstraňování padlých stromů a jiných překážek, v první fázi především z koryt řek Jičínka a Zrzávka.

Třetím pracovním sektorem je pak obec Jeseník n. O.,která blya vlnou zasažena v plném rozsahu a u níž se bude pracovat i na odstraňování nebezpečí hrozícího z většího rozpadu už zřícených domů.

Délka činnosti naší jednotky u této události není předem známa, dnešní den je však plánován tzv. „do tmy“, což je přibližně 22:00 hod.

Aktualizováno – Jednotka se dle předpokladu vrátila ze zásahu okolo desáté hodiny večer. Její činnost si můžete přečíst na webu hasičů.