Mažoretky Ještěrky


Mažoretky vznikly v roce 2007 pod názvem Galaxi. V roce 2011 se tato mažoretková skupina přejmenovala na Ještěrky Slatina. V současné době v Jěštěrkách fungují dvě družstva a to mladší kadetky 4–7 let a kadetky 6– 14 let. Celkem má Slatina 29 šikovných Ještěrek, které už dosáhly i krásných úspěchů.

Mezi ně například patří 3. místo družstva mladších kadetek v soutěži O Litovelský pohárek v Litovli pod vedením Kateřiny Vavrečkové, 2. místo kadetek v soutěži O bíloveckou kočku v Bílovci, 2. místo v soutěži Excelent Cup v Dolním Benešově, 4. místo O litovelský pohárek a v letošním roce 2. místo O Bíloveckou kočku pod vedením Martiny Konečné.

Děvčata trénují 2× týdně. Mladší kadetky každé úterý a čtvrtek v tělocvičně ve Slatině. Kadetky trénují úterý a pátek, kdy využívají tělocvičnu i kulturní dům.

I v tomto školním roce se chystáme znovu zabojovat na různých mažoretkových soutěžích a zkusit získat další krásná umístění. Děvčatům také dělá radost vystoupit na kulturních akcích, ať už to jsou plesy, Kácení máje, Den matek apod.

Všechno tohle bychom nemohly dělat bez velké podpory obce Slatina, zastoupené starostou obce panem Luďkem Míčkem a rodičů děvčat. Tímto posíláme velké dík.Více se dočtete na: www.mazoretkyjesterky.wbs.cz