Ze života v obci v roce 2015
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Přiložili jsme ruku k dílu a postavili májku, třicet dnů bude čekat na kácení

Čtvrteční odpoledne patřilo na prostranství u kulturního domu již tradiční akci, oslavující manuální zručnost, šikovnost a um místních mužů - stavění máje silnýma rukama.

Do zdobení špičky se zapojily děti, příprava samotného stromu - tedy uchycení věnce, zajištění špičky, navázání podpěr a podobně - již byla doménou dospělých.


Děti z místní školy si připomněly Den Země

22.04.2015
Mezinárodní svátek životního prostředí (22. dubna) slaví milióny lidí. Po celém světě se konají různé akce, koncerty, ekojarmarky, soutěže, pochody a krom jiného i úklidové práce. I my jsme ve středu našim dětem připomněli, že na planetě Zemi nežijeme sami a že o přírodu je třeba se starat, a to nejen v tento den.


Hasiči vyjeli k lesnímu požáru do Těškovic

19.04.2015
K požáru lesa na ploše přibližně 200x200 metrů povolalo krajské operační středisko v Ostravě naši hasičskou jednotku krátce před osmnáctou hodinou.

Hasiči vyjeli se dvěma družstvy cisternovou automobilovou stříkačkou Liaz. Na místě události zasahovali jednoduchými hasebními prostředky.


Hasiči cvičili noční vyprošťování zavalené osoby

15.04.2015
Ve středu večer proběhlo v areálu bývalého JZD ve Slatině taktické cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bílovce a naší dobrovolné jednotky.

Tématem bylo zavalení osoby dřevěnými kládami v objektu pily. Pro ztížení podmínek bylo cvičení naplánováno na večerní hodiny, aby si hasiči prověřili práci s osvětlovací technikou a obsluhu vybavení při omezené viditelnosti.


Ze života školy v prvním čtvrtletí roku 2015

Je měsíc březen a jaro se ohlašuje zpěvem ptáků i prvními sněženkami. Žáci mají za sebou pololetní vysvědčení a pokračují v získávání vědomostí a dovedností. Počátkem února proběhl zápis dětí do 1. ročníku. Dostavilo se 6 dětí, samí chlapci. Přijali jsme 5 a jeden ještě projde vyšetřením, zda je dostatečně zralý pro školní docházku.

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2015/2016 bude v květnu.


Hasiči se u záchranné služby zdokonalovali ve znalostech poskytování první pomoci nejen u zásahu

22.02.2015
V objektu nového Integrovaného výjezdového centra v Bílovci, kde sídlí jednotka hasičského záchranného sboru společně s výjezdovou skupinou záchranné služby v neděli dopoledne absolvovala naše jednotka odbornou přípravu, zaměřenou na první pomoc u zásahu a spolupráci právě se zdravotníky.


Obecní ples v sobotu bavil hosty ze Slatiny i okolí

16.02.2015
Každoroční obecní ples hostil v sobotu večer sál kulturního domu ve Slatině. Od půl osmé se do ranních hodin bavilo více než 120 hostů u hudby skupiny Blankyt a nabízeného občerstvení.

Ples zpříjemnilo kulturní vystoupení i bohatá tombola.Naši hasiči zasahovali poprvé v letošním roce, vytáhli automobil

25.01.2015
K prvnímu zásahu letošního roku byli krajským operačním a informačním střediskem v Ostravě v neděli v podvečer vysláni naši hasiči do Slatiny, na silnici z obce směrem do Staré Vsi, kde zůstal vzpříčen osobní automobil.


Hasiči zahájili plesovou sezónu v obci, v kulturním domě se bavila více než stovka lidí

V sobotu večer proběhl v kulturním domě ve Slatině tradiční a oblíbený Hasičský ples, pořádaný místním sborem.

Téměř 120 návštěvníků se v průběhu celého večera bavilo jak u hudby, tak u občerstvení, které pro ně hasiči nachystali – a to včetně více než osmi stovek jednohubek, připravených dámskou částí jejich členské základny.


Dechová hudba uspořádala tradiční "Vánoční koncert"

05.01.2015
Rok se s rokem sešel a dechová hudba připravila tradiční Vánoční koncert opět na Štěpána. Letos jsme měli na scéně 6 zpěváků (Dominika, Barča, David, Martin, Jarek, Pepa) a doprovázel nás také kostelní sboreček s dětmi pod vedením Veroniky Zajícové.


Činnost hasičské jednotky v II. pololetí roku 2014

01.01.2015
Ve druhé polovině roku 2014 zasahovali hasiči celkem u dvanácti událostí, celkový počet se tak zastavil na kulaté dvacítce. Samozřejmě nezaháleli ani v odborné přípravě a výcviku.