Ze života v obci v roce 2014

Pokáceli jsme májku, na následné afterparty zazpívala i Heidi Janků a zahrál Šajtar

31.05.2014
Sobotní odpoledne patřilo ve Slatině tradičnímu kácení máje. Celá akce z pohledu veřejnosti začala v 15 hodin na místním hřišti, odkud k místu konání vyrazil průvod masek, hudby, mažoretek a dalších.

Krátká scénka, okořeněná několika pokusy o zásah májky z děla, vyvrcholila sekáním, řezáním a následným profesionálním položením celého kmene do přesně vymezeného prostoru.

První rybářské závody pro děti ve Slatině vyhrál Petr Hasalík z Bílovce

27.05.2014
V sobotu 24. května 2014 proběhl u obecního rybníka v Blumenthalu 1. ročník Rybářských závodů pro děti. Akce se díky dobrému počasí vydařila, zazávodit si přišlo 12 mladých rybářů.

Občerstvení bylo přichystáno jak pro malé závodníky, tak pro jejich doprovod i náhodné kolemjdoucí. Soutěžilo se o velmi pěkné ceny.

Školka navštívila ZOO

25.05.2014
Krásného slunečného počasí využili zaměstnanci MŠ a naplánovali dětem výlet do ZOO Ostrava. V úterní ráno 20. května vyrazili plni elánu na cestu.

Po příjezdu na místo se všichni účastníci nejprve posilnili svačinkou a poté následovala prohlídka zdejších zvířat. Po dlouhé procházce byly děti unavené, proto nejlepším řešením byla zpáteční jízda vláčkem.

U příležitosti Dne země děti z mateřské školky na vycházce uklidily

17.05.2014
Děti naši mateřské školky na vycházce uklízely "nepořádek" v obci u příležitosti Dne země. Tuto činnost provádějí pravidelně.

V sobotu slavily naše maminky

11.05.2014
Již tradiční akci na oslavu Dne matek uspořádal kulturní výbor ve spolupráci zastupitelů obce a školství Slatina v sobotu 10. května. Celá sláva odstartovala úderem 15 hodiny v místním kulturním domě.

Po úvodním slovu starosty, který rovněž neopomenul popřát všem přítomným maminkám, mohl začít bohatý program.

Hasiči uspořádali tradiční fotbalové utkání Svobodní - Ženatí

01.05.2014
Jako již spoustu let jsme se i letos na prvního máje sešli ve 14 hodin odpoledne na místním hřišti, kde místní sbor dobrovolných hasičů uspořádal další ročník fotbalového utkání Svobodní – Ženatí.

Vzhledem k úbytku svateb u spolužijících a rodičovstvím poznamenaných mužů v posledních letech byla kritéria účasti oproti názvu utkání mírně upravena.

Postavit májku pěkně ručně se opět povedlo, akce u kulturáku měla divácký úspěch

30.04.2014
Občané, hasiči, členové spolku Jako Za Mlada i Dechové hudby Slatina dnes odpoledne přiložili ruku k dílu a na prostranství u kulturního domu vztyčili májku. Tradičně a ručně.

Samotnému aktu předcházely přípravy a to jak občerstvení v podobě piva, kofoly a špekáčků, tak ve zdobení špičky májky.

Následovala složitá operace plná potu, napjatých svalů a ve výsledku i úspěšných postupů.

Účastníci projektu Systémová podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ČR si předávali zkušenosti ve Slatině

26.03.2014
Dne 26. 3. 2014 se ve Slatině sešly týmy v rámci Moravskoslezského kraje realizující Projekt „Systémová podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ČR“. Byla společně probrána všechna tři témata – sociální, školství, odpadové hospodářství a přes 40 pracovníků si navzájem předalo další zkušenosti v této oblasti.

Hasiči zasahovali ve Staré Vsi, zaměstnal je požár trávy

21.03.2014
Krátce po sedmnácté hodině byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů, kterou ze zákona zřizuje obec, povolána k požáru travního porostu ve Staré Vsi.

Dvě družstva hasičů vyjela k události prvovýjezdovou cisternou. Požár se jim spolu s dalšími třemi jednotkami podařilo dostat pod kontrolu necelé dvě hodiny po ohlášení.

Ze života školy v prvním čtvrtletí roku 2014

Pohled z okna nám jasně říká, že jaro je tady. Zimních radovánek si děti příliš neužily, ale i tak se na ty jarní všichni těší. Hlavně proto, že školní rok se přehoupl přes polovinu a prázdniny jsou zase trochu blíž.

Děti mají za sebou pololetní hodnocení a začátkem února proběhl zápis předškoláků do 1. ročníku. Byly zapsány celkem 4 děti, 2 chlapci a 2 dívky. V únoru jsme uspořádali maškarní ples pro děti.

Obecní jednotka hasičů absolvovala své první letošní taktické cvičení

09.03.2014
Dnes dopoledne zaměstnalo jednotku SDH obce Slatina plánované taktické cvičení. Cílem bylo prakticky vyzkoušet bojová rozvinutí, zásah ze žebříku, práci v dýchací technice, koordinaci jednotlivých družstev a také signály pro dodávku vody.

Cvičení začalo už ve zbrojnici, kdy velitel jednotky rozdělil hasiče na dvě družstva, jejichž velitele následně seznámil s plánem taktického cvičení a jejich úkoly.

Sobotní odpoledne patřilo maskám, o zábavný program se starali Klauni z Balónkova

23.02.2014
Tradiční dětský maškarní ples uspořádala Základní a Mateřská škola ve Slatině v sobotu 22. února 2014. Celá akce odstartovala úderem 14. hodiny v místním kulturním domě.

O zábavný program se zasloužili Klauni z Balónkova. Pro děti si připravili nespočet soutěží, malování na obličej a zábavu až do podvečerních hodin.

Slatinští hasiči zasahovali u požáru v bílovecké nemocnici, evakuováno bylo 21 pacientů

17.02.2014
K požáru v nemocnici v Bílovci vyslalo ostravské operační středisko místní jednotku dobrovolných hasičů v pondělí odpoledne.

"K události jsme vyrazili s jedním družstvem - tedy šesti hasiči - naší cisternou Liaz.

Slatinští hasiči byli vybráni k obsluze speciální mobilní sirény, budou s ní varovat i Studénku

13.02.2014
V rámci strukturálních fondů Evropské unie je i Operační fond Životního prostředí. Tento operační fond je zaměřen na ochranu životního prostředí a ochranu před povodněmi.

Zapojili jsme se do projektu Obce sobě - evropské podpory meziobecní spolupráce

Svaz měst a obcí ČR zahájil realizaci projektu, jehož cílem je vytvořit podmínky pro dlouhodobý rozvoj meziobecní spolupráce v ČR. Zahraniční zkušenosti jednoznačně prokazují, že spojení sil umožní zkvalitnit a zefektivnit veřejné služby, a tím získat pro obce a města další finanční prostředky pro jejich rozvoj. To je také záměrem Svazu.