Ze života v obci v roce 2014

Ze života školy ve třetím čtvrtletí roku 2014

Je tady měsíc září a s ním nový školní rok. Prázdniny skončily a děti se opět vrátily do školních lavic. Během prázdnin se ve škole uklízelo a opravovalo.

Ve třídě 3. a 4. ročníku byla vyměněna podlahová krytina, vymalováno a třída byla vybavena novými skříněmi. Také proběhla oprava odpadu ve školní jídelně, obložení stěn jídelny novými kachlíky a jídelna byla vymalována.

Tradiční turnaj v nohejbalu proběhl za pěkného počasí

06.09.2014
V letošním roce jsme jako již téměř tradičně uspořádali turnaj v nohejbale O pohár starosty obce Slatina. Sobotní slunečné dopoledne na hřišti u kulturního domu tedy patřilo sportu.

Pro zajímavost zmíníme, že nohejbal jako takový, je sport pocházející z Československa, tedy vyloženě "domácí".

Po stopách Sarajeva 1914 se vydali i naši zastupitelé

12.08.2014
Sarajevský atentát na následníka rakousko – uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este 28. června 1914 na první pohled nemá nic společného s Krkonošemi a Novojičínskem. Ve skutečnosti je nám blíž, než by se zdálo….

Slavnostní vernisáž výstavy „Po stopách Sarajeva 1914“ se uskutečnila v neděli 10. srpna 2014 v 15:30 h v chrámu Povýšení svatého Kříže v Kuníně.

Festival Jako Za Mlada je za námi, největší akce roku v obci přilákala tisíce lidí

Letošní letní akce Jako Za Mlada ve Slatině byla plná muziky i zábavy pro děti. Prostor na akci dostaly mladé nebo začínající kapely z okolí, odpolední program doplnil oblíbený Michal Nesvadba anebo kejklíř Křup Ala Hop.

Večer vyvrcholil s hudebními kapelami Martina Haricha, U2 Desire revival, Pavlem Cejnarem a The C.I.P. Nechyběl tradiční ohňostroj.

Hasiči pomáhali na Novém Světě záchranné službě

01.08.2014
Ke spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému – v tomto případě konkrétně se zdravotnickou záchrannou službou – naše hasiče vyslalo krajské operační a informační středisko v Ostravě krátce po půl třetí do naší místní části – na Nový Svět.

Tam hasiči ve spolupráci s profesionální jednotkou z Bílovce pomohli záchranné službě s naložením pacienta do sanitky.

Požár ve Staré Vsi likvidovali naši hasiči

22.07.2014
K požáru – původně pneumatik – naše hasiče krajské operační a informační středisko hasičů vyslalo krátce po sedmnácté hodině do Staré Vsi.

Hasiči likvidovali vosí hnízdo

07.07.2014
K likvidaci obtížného hmyzu byli místní hasiči povoláni krajským operačním a informačním střediskem v Ostravě dnes v podvečer do Slatiny.

Činnost zásahové jednotky v I. pololetí roku 2014

07.07.2014
Zásahová Jednotka sboru dobrovolných hasičů má za sebou další půlrok aktivní činnosti, z pohledu hasičů to však bylo jedno z nejklidnějších období posledních několika let.

Jednotku zřizuje dle zákona 133/1985 Sb. o požární ochraně přímo obec jako jednu ze svých organizačních jednotek, podobně jako místní školu.

Slatinská Country pohoda přilákala nejen místní diváky

21.06.2014
Sobotní odpoledne a večer patřil ve Slatině dalšímu ročníku skorofestivalu amatérských Country kapel Slatinská country pohoda.

Při taktickém cvičení si hasiči vyzkoušeli zásah v místní škole

20.06.2014
Místní Základní a mateřská škola ve Slatině byla v pátek dopoledne dějištěm taktického cvičení hasičů. Simulovaný požár v kabinetě 3. a 4. třídy ohlásila jedna z učitelek na tísňovou linku krátce po půl desáté dopoledne.

Navštívila nás krajská hodnotící komise soutěže Vesnice roku, získali jsme modrou stuhu

19.06.2014
Cílem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Soutěž poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem “Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice”.

Ze života školy v druhém čtvrtletí roku 2014

Nastal měsíc červen. Poslední měsíc školy. Děti už netrpělivě očekávají konec školního roku a těší se na dva měsíce bezstarostného prázdninového života. Naopak rodičům přibydou starosti, jak své děti během prázdnin zabavit a zaměstnat.

Kdo má babičky má vyhráno. Hůře jsou na tom rodiče, kteří nemají toto zázemí a dovolená je krátká. Těm se nabízí různé letní tábory pro děti.

Až na nejvyšší vrchol Moravy vyšly děti z místní školy

10.06.2014
Ve stejný den jako naši malí kamarádi z mateřské školy jsme s dětmi školy základní vyrazili na výlet do Jeseníků. Počasí se umoudřilo a dopřálo nám prožít nádherný slunečný den, plný zážitků a neskutečných pohledů na přírodu a nejvyšší vrcholky hor.

Procházku nejkrásnějším údolím Jeseníků (podél řeky Bílá Opava) z Karlovy Studánky až k chatě Barborka zvládli i ti nejmenší.

Letošní akci Cesta pohádkovým lesem přálo počasí, devadesát dětí absolvovalo výlet plný úkolů

07.06.2014
Tradiční Cesta pohádkovým lesem, akce pro naše nejmenší, se konala dnes v odpoledních hodinách. Na trasu postupně vyrazilo na devadesát dětí.

Po cestě, která vedla od prostranství u kulturního domu okolo základní školy, hotelu pod sjezdovkou, myslivecké chaty a místního hřiště, plnily děti spoustu rozmanitých úkolů.

Ve Slatině cinkají medaile, mažoretky si vybojovaly krásné umístění v Mistrovství České republiky 2014

02.06.2014
Mažoretky Ještěrky Slatina měly letost skvělou sezónu a přivezly si ze soutěží překrásné poháry a medaile!

Sezónu zahájily kadetky pod vedením Martiny Konečné na soutěži Exelent Cup v Dolním Benešově, kde se se svou miniformací umístily na 3. místě – bronzová medaile – cink :-)

Následovala soutěž Opavská růže v Opavě, kde minikadetky pod vedením Kateřiny Vavrečkové vyhrály 1.