Kácení máje bylo zahájeno dopoledním „pozýváním“ s hlasitou střelbou a občerstvením

Už tradičně patří ve Slatině poslední květnová sobota vždy jedinečnému kácení máje. Nejinak tomu tedy bylo i v letošním roce.

Celá akce byla zahájena už v deset hodin dopoledne, kdy se od hasičské zbrojnice vydal průvod masek na cestu obcí, aby byli všichni občané pozváni na kácení osobně. Průvod byl doprovázen hudbou, hlášením podrobností o akci a v neposlední řadě hlasitou střelbou z našeho unikátního kanónu.

Část určená pro veřejnost začala v 15:00 na místním fotbalovém hřišti, odkud se vydal průvod – v čele s místní dechovou hudbou – obcí až na prostranství u kulturního domu. Tam už následoval samotný akt pokácení, tanec s královnou máje i dražba celého stromu.

O večerní zábavu se postarala hudební skupina Kabát Revival.