Odvoz domovního odpadu v I. čtvrtletí 2019

Odvoz domovního odpadu bude vždy každou středu v týdnu. Dále důrazně žádáme ty občany, kteří i po písemných výzvách neuhradili poplatek za domovní odpad či psa, ať tak učiní do 20.12.2018. Výše poplatku činí 500,-Kč na osobu a 200,-Kč za psa. Možno uhradit přímo na obecním úřadě nebo na č. účtu 86- 6271240257/0100, VS č. domu.

Dále opětovně žádáme občany, aby se „zamysleli“ při třídění svého odpadu. Dle naší přesné evidence množství svezených popelnicových nádob za jednotlivé rodinné domy, je zarážející kolik odpadu někdo vyprodukuje.

Máme rekordmany, kteří netřídí ani plasty, ani zelený odpad či papír. Rovněž se nevyužívá sběrné místo za kulturním domem, ale jednoduše se to „uloží“ vedle popelnice na tříděný odpad – však ona to obec uklidí, vždyť přece za to platím. Samozřejmě že to bohužel uklízíme, protože nám není lhostejný vzhled obce.

Jen perličku – na popelnici na kovový odpad někdo odložil v košíku asi 8 kg cukru krystalu, ale než jsme ho stačili správně uklidit, využil toho jiný občan a cukr si vzal.