Výstavba rozhledny na Okrouhlíku je v plném proudu, přibývají schody

Nad obcí Slatina na vršku Okrouhlík s nadmořskou výškou 467 metrů je v plném proudu stavba rozhledny. V pondělí 8. října byly vztyčeny dřevěné pilíře, v neděli 25. listopadu už vedou schody až do poloviny výše stavby.

Výstavba byla zahájena v červenci a měla by být dokončena v polovině listopadu, v závislosti na povětrnostních a klimatických podmínkách. Celková cena rozhledny byla vyčíslena na 1 510 152 korun včetně DPH, zhruba polovinu uhradí Evropská unie v rámci projektu „Stezka rozhleden a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia – II. etapa“ v programu INTERREG Česká republika – Polsko.

O výstavbě rozhledny nad Slatinou se začalo uvažovat zhruba před devíti lety. Ze tří navrhovaných variant byla ve veřejné anketě mezi občany vybrána aktuálně realizovaná stavba. Rozhledna bude vysoká 18 metrů, vyhlídková plošina bude ve výšce přes 12 metrů nad úrovní terénu. Při pěkném počasí by měly být vidět Beskydy, Ostrava a také Jeseníky s horou Praděd.

Dřevěná rozhledna je osazena na betonovém základu, půdorys je šestiboký. Výstavba rozhledny podpoří turistický ruch a aktivity občanů nejen z okolí. Dle historie
již na uvedeném místě v minulosti stála „nějaká“ rozhledna, menší a používaná rovněž k myslivosti.

Rozhledna bude celodřevěná, z opracovaných hranolů a kulatin. Bude tesařsky vázaná v kombinaci s ocelovými svorníky a přírubami. Nosné prvky budou
pomocí ocelových kotev osazeny na základovou konstrukci, vybíhající nad terén.

Zastřešení bude provedeno jehlanovitou střechou, krov bude dřevěný, tesařsky vázaný.