Výstavba rozhledny na Okrouhlíku je v plném proudu, byly vztyčeny pilíře

Nad obcí Slatina na vršku Okrouhlík s nadmořskou výškou 467 metrů je v plném proudu stavba rozhledny. V pondělí 8. října byly vztyčeny dřevěné pilíře – symbolicky pocházejí i ze zámecké zahrady.

Výstavba byla zahájena v červenci a měla by být dokončena v polovině listopadu, v závislosti na povětrnostních a klimatických podmínkách. Celková cena rozhledny byla vyčíslena na 1 510 152 korun včetně DPH, zhruba polovinu uhradí Evropská unie v rámci projektu „Stezka rozhleden a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia – II. etapa“ v programu INTERREG Česká republika – Polsko.

O výstavbě rozhledny nad Slatinou se začalo uvažovat zhruba před devíti lety. Ze tří navrhovaných variant byla ve veřejné anketě mezi občany vybrána aktuálně realizovaná stavba. Rozhledna bude vysoká 18 metrů, vyhlídková plošina bude ve výšce přes 12 metrů nad úrovní terénu. Při pěkném počasí by měly být vidět Beskydy, Ostrava a také Jeseníky s horou Praděd.