Ze života v obci v roce 2018

Zvolte rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Na Novém Světě odstranili místní hasiči nalomené větve, ohrožovaly provoz

06.06.2018
Tři minuty před půl čtvrtou tak na Nový Svět vyslány dvě jednotky hasičů – profesionální ze stanice HZS MSK v Bílovci a místní jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Slatina.

Kácení máje začalo tradičním "pozýváním" a průvodem z hřiště

28.05.2018
Prakticky od sobotního rána 26. května 2018 probíhala v obci Slatina již tradiční akce Kácení máje. Vše začalo okolo desáté hodiny, kdy od místní hasičské zbrojnice vyrazil průvod více než dvacítky umně maskovaných lidí, kteří měli jediný úkol - pozvat celou obec na odpolední vrchol programu u kulturního domu.

Cesta pohádkovým lesem přilákala více než sto dětí

20.05.2018
V sobotu 19. května odpoledne uspořádala místní Základní škola a Mateřská škola tradiční akci pro děti ze Slatiny i okolí Cesta pohádkovým lesem.

Startovním a také konečným bodem trasy bylo jako obvykle prostranství u kulturního domu.

Na přibližně 5 kilometrů dlouhé trase čekalo na děti celkem deset stanovišť s pohádkovými bytostmi a soutěžními úkoly.

V kulturním domě vystoupily ke Dni matek místní děti

12.05.2018
V sobotu 12. května odpoledne proběhla v sále kulturního domu akce ke Dni matek. Svým vystoupením do kulturního programu přispěly i děti z místní Základní školy a Mateřské školy.

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic. V Česku se slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli.

Fotbalové utkání Svobodní - Ženatí skončilo remízou

Kalendář akcí 02.05.2018
Deset gólů viděli nadšení diváci na úterním tradičním prvomájovém utkání Svobodní – Ženatí na místním fotbalovém hřišti. Akce, na níž zvala všechna možná média, včetně rádií, se ve Slatině konala pod pořadatelskou taktovkou hasičů již po pětadvacáté.

Postavit májku se podařilo na první pokus, zdobí prostranství u kulturního domu

02.05.2018
I přes hrozby silným větrem jsme v pondělí 30. dubna 2018 odpoledne vztyčili na tradičním místě u kulturního domu vlastními silnými pažemi místních odvážných mužů májku.

Kácení proběhne poslední květnovou sobotu, tedy 26. odpoledne.

Multifunkční hřiště za tělocvičnou je v provozu, spustili jsme rezervační systém

Původní antukové hřiště za tělocvičnou, které sloužilo našim občanům (především tenistům), bylo v loňském roce kompletně zrekonstruováno. Kurt byl přebudován na víceúčelové multifunkční hřiště s umělým povrchem.

Víceúčelové hřiště s umělým povrchem patří mezi nejoblíbenější sportoviště zejména díky využitelnosti pro více sportů a volnočasových aktivit.

Historie dobrovolných hasičů v obci Slatina od roku 1888

08.04.2018
26. února 1888 byl v obci Slatině založen Sbor dobrovolných hasičů — dnešní hasičský sbor. Od té doby uplynulo plných 130 let. V proudu dějin národa je to výročí nepatrné, ale pro hasiče a obec Slatinu je velmi významné.

V neděli odpoledne proběhl tradiční Dětský maškarní ples

25.03.2018
V sále místního kulturního domu proběhl v neděli 25. března 2018 odpoledne tradiční Dětský maškarní ples a to převážně pod taktovkou Mateřské školy a Základní školy Slatina.

Celý rej byl zahájen průvodem masek a také průzkumem - tedy co která maska představuje. Ten provedla osobně paní ředitelka.

Pro děti byl následně připraven kulturní program s tanečky a soutěžemi.

Nadace AGROFERT přispěla Sboru dobrovolných hasičů na nové vybavení pro děti

13.03.2018
V prosinci roku 2017 byla schválena žádost o finanční příspěvek na podporu místního kolektivu mladých hasičů ve výši 20 tisíc korun od Nadace AGROFERT.

Za poskytnutou dotaci byly na přelomu roku pořízeny nové přilby, mikiny a dresy.

Tříkrálová sbírka ve Slatině byla úspěšnější než v loňském roce

02.02.2018
Upřímné poděkování patří všem, kdo otevřeli koledníkům dveře svých domů.

Vložením peněz do pokladniček Charity České republiky projevili občané Slatiny soucit s nemocnými, osamělými či umírajícími lidmi.

Výsledek letošní Tříkrálové sbírky ve Slatině je 17.965 Kč. Tato částka činí téměř o 3.500 Kč více než výsledek sbírky v loňském roce.

Rekordní počet hráčů se zúčastnil 41. ročníku Turnaje v líném tenise

09.01.2018
Dne 6.1.2018 se uskutečnil 41. ročník tradičního Turnaje v líném tenise s  rekordním počtem 26 hráčů. Jsem velmi rád, že se ve startovní listině objevili také mladí, nadějní hráči s následně velmi dobrými výkony.

Rovněž mě potěšil příslib pana starosty s účastí v příštím ročníku.

Po povinné registraci začal v 9:00 hodin turnaj čtyřher na dvou kurtech v kulturním domě a v tělocvičně.

Ve Staré Vsi hasiči zachránili jednu osobu, původcem požáru rodinného domu byla pyrotechnika

01.01.2018
Tři jednotky hasičů zasahovaly krátce po začátku nového roku ve Staré Vsi u Bílovce, kde hořelo ve sklepě rodinného domu.

Událost byla na operační středisko ohlášena 25 minut po půlnoci 1. ledna 2018. Na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální ze stanice HZS MSK v Bílovci doplnili dobrovolní hasiči města Bílovce a obce Slatina.