Ze života v obci v roce 2017
Zvolte rok: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 ve Slatině

21.10.2017
Více než 65% účast jsme ve Slatině zaznamenali ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Z 599 voličů jich svůj hlas odevzdalo 390, z toho 387 hlasů bylo platných.

V obci zvítězilo hnutí ANO s 36,17 % hlasů následované SPD s 11,62 % hlasů a na třetím místě skončila Česká strana sociálně demokratická s 9,56 % hlasů.Vítr zaměstnal hasiče, během noční události řešili dva zásahy

06.10.2017
Obecní jednotka sboru dobrovolných hasičů byla ve čtvrtek 5. října minutu před dvaadvacátou hodinou povolána krajským operačním střediskem v Ostravě k odstranění stromu z komunikace u místní části obce Slatina - Nového Světa.

Operační důstojník pro výjezd vybral dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter, se kterým osm statečných hasičů vyrazilo do noční tmy.


Nohejbalový turnaj o pohár starosty obce Slatina proběhl na novém hřišti

20.09.2017
V pátek proběhl v náhradním termínu turnaj v nohejbale „O putovní pohár starosty obce Slatina“. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin a již jsme zkušebně využili nové hřiště za tělocvičnou s umělým povrchem (prý se hrálo dobře).

Výsledky:
1. místo: Schindlet Petr, Kremzer Jan, Hodovský Petr
2. místo: Vidlák Jiří, Míček David, Míček Luděk
3. místo: Zaoral David, Zaoral Aleš, Teichmann LukášPři nočním zásahu pomáhali hasiči záchranné službě

05.09.2017
Na žádost záchranné služby byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů v pondělí 4. září deset minut před půlnocí vyslána k asistenci s naložením pacienta do sanitky.


Při požáru ve Slatině byla zraněna jedna osoba

26.08.2017
K požáru byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů vyslána krajským operačním a informačním střediskem v sobotu 26. srpna 2017 v noci do jednoho z rodinných domů ve Slatině.


Začátek školního roku se blíží, rekonstrukce ve škole je v plném proudu

19.08.2017
S blížícím se koncem prázdnin v místní škole vrcholí i rekonstrukce. Ta zahrnuje především renovaci sociálních zařízení jak pro školní, tak předškolní děti, dlažeb a obkladů.

V plném proudu tak nejsou jen samotné obkladačské práce, ale také úklid místností, které jsou již dokončeny. O ten se starají především zaměstnankyně školy, jejich nasazení je dechberoucí.


Hasiči měli plné ruce práce, prudký vítr lámal stromy

10.08.2017
Ve čtvrtek 10. srpna nad ránem byl místní jednotce sboru dobrovolných hasičů vyhlášen cestou KOPIS HZS Moravskoslezského kraje poplach – hasiči byli s CAS 25 Liaz vysláni k odstranění padlé třešně na silnici ze Slatiny do Výškovic.

Při návratu ze zásahu byly jednotce postupně předávány informace o dalších komplikacích na silnicích v okolí obce.


Festival Jako Za Mlada proběhl ve Slatině už po devatenácté

06.08.2017
Už 19. ročník vyhlášené letní akce Jako Za Mlada ve Slatině proběhl opět první srpnovou sobotu.

Letos jsme pro návštěvníky připravili celou řadu novinek. Za zmínku stojí odpolední program pro všechny věkové kategorie se Světem techniky z Dolních Vítkovic, simulátor 3G přetížení, video projekce nebo nové představení trapnomága a baviče Richarda Nedvěda.


Hasiči zasahovali na silnici do Staré Vsi, ulomená větev zablokovala silnici

03.08.2017
K pádu stromu na silnici ze Slatiny do Staré Vsi byla místní hasičská jednotka vyslána ve čtvrtek o půl šesté večer.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se z akátu u silnice ulomila větev o průměru přibližně 20 centimetrů a přehradila celou komunikaci.

Jednotka větev rozřezala motorovou řetězovou pilou z vybavení zásahového automobilu a dřevo odklidila mimo vozovku.


V obci se staví, tři velké akce budou dokončeny v červenci

12.07.2017
V naši obci byly započaty tři stavby, které se více méně dotknou většinu občanů. Ve škole začala generální oprava sociálních zařízení včetně obkladů, dlažeb apod.

I na tenisovém kurtu se pilně pracuje a v dalším týdnu by se měl pokládat umělý povrch a stavba by měla být dokončena do konce měsíce.


Hasiči při taktickém cvičení v Bítově likvidovali požár traktoru

10.07.2017
V neděli odpoledne byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů povolána k taktickému cvičení do obce Bítov, kde tamní hasiči slaví 120 let od svého založení.

K události byla jednotka dle schváleného plánu vyslána s cisternovou automobilovou stříkačkou Liaz s družstvem.

Na místě úkolem našich lidí hasit „hořící“ traktor a ochlazovat propanbutanové láh­ve.


Na slatinské Country pohodě vystoupilo pět kapel, vrcholem byl Slatinský Schrummel

25.06.2017
Už popáté uspořádali hudebníci z místního tělesa Slatinský Schrummel minifestival Country pohoda. Odpolednem plným country muziky provázely kapely VřesBand, Country Kamarádi, Country Gang, Azyl a na závěr jako zlatý hřeb Slatinský Schrummel.Ze života školy v druhém čtvrtletí roku 2017

Začátkem dubna jsme vynesli Morenu, před Velikonoci žáci zdobili kraslice, pekli jidáše a povídali si o velikonočních svátcích.

Při jarním tvoření ve školce se tentokrát děti samy pustily do práce a rodiče jen „koukali“. A nesmělo chybět „hledání velikonočního zajíčka“ s plněním úkolů. Na Den Země jsme za hustého sněžení odjeli na Jarošův statek, kde děti třídily odpad, čistily stáje a hřebelcovaly poníky.


Benefiční koncert v kostele podpořil opravu varhan

Kalendář akcí 13.06.2017
V neděli 23. dubna 2017 proběhl v chrámu Nanebevzetí P. Marie ve Slatině benefiční
koncert na podporu oprav zdejších varhan. Varhany nám byly darovány plzeňskou konzervatoří.

Zmiňovaný nástroj byl vyroben v roce 1900 varhanářem Josefem Hubičkou (1864 – 1940).Bohužel v minulosti tento nástroj prošel zásadními zvukovými změnami a některé původní rejstříky
byly nahrazeny novými.


Cesta pohádkovým lesem

03.06.2017
Tradiční Cesta pohádkovým lesem se opět vyvedla J. Celkem 96 přihlášených dětí, jejich rodiče nebo ostatní příbuzní postupně při asi 5 km procházce lesem „navštívili“ jedenáct stanovišť, kde plnili různé úkoly. Závěr poté jsme společně strávili u kulturního domu.

Za pořadatelé děkuji všem „pohádkovým postavičkám“ a také sponzorům.